Kıbrıs(KKTC) gidiş dönüş uçak bileti fiyatları ?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) gezilmesi gereken güzel destinasyonlar dan birisidir. Türkiye ve Kktc ye yakın vatandaşlarımız Kıbrıs Türk varlığından dolayı yabancılık çekmez. Kuzey Kıbrıs’ın güzelliğinden kendinizi ihmal etmeyin ve en kısa zamanda Kuzey Kıbrıs seyahatine gidebilirsiniz.

Uçak Bileti Fiyatı

KKTC gidiş dönüş uçak bileti fiyatları değişkendir, belirli ücret veremeyiz belirli faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir. Fiyat aralığı 149-499 TL arasında bulunur. Uçak bileti fiyatları talep doğrultusunda bilet  fiyat yapısını oluşturur. Bazı belirleyici değişken uçak bileti fiyatını belirleyen uçağın kalkışından inişine kadar olan bütün süreçleri kapsar bunlar yer hizmetleri, ikram hizmetleri, çalışan personel sayısı, tatil gününde mi uçuş yapılacak, ücretler, ulaşım saatlerine yakınlığı gibi birçok faktöre bağlı olaraktan belirlenir, uçak bileti fiyatları sabit bir fiyat üzerinden satılmaz temel ve alt faktöre bağlı olarak fiyat belirlenir.

Uçak bileti almak istediğiniz zaman Kıbrıs uçak bileti sorgulama ekranımızdan an ve an uçuşları listeleyebilir ve en ekonomik tarifeden uçuş satın alabilirsiniz. Sizlere en iyi fiyat garantisi vermek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Aynı zamanda havalimanında dikkat etmeniz gereken bir çok önemli nokta vardır. Bir uçağa binişten inişe kadar bir çok süreç işlemektedir. Her süreçte dikkat etmeniz gereken kurallar vardır.

Uçak Bileti Sınıfı

Uçak bileti almadan önce hangi sınıf bilet alacağınıza karar vermelisiniz, uçak bileti sınıfları ekonomik, kampanya ve Business(First class) olarak ayrılmaktadır. Her bilet sınıfının kendine özgü niteliği vardır, kampanya biletlerde dikkat etmeniz gereken nokta bu bilet sınıfı iptal, değişim gibi işlemlere izin vermemektedir, diğer bilet sınıfları daha esnektir iptal, değişim gibi işlemlere izin vermektedir.

Yolcu Hizmetleri

Bilet sınıf özelliklerinin farklı olduğunu söylemiştik, bilet sınıflarında ikram hizmetleri ücretsiz olabilmektedir, bazılarında ücretli olmakta 2 tane suyu 2 avro ya temin edebilirsiniz sadece ikram hizmetleri değil yer hizmetlerinde de farklılık göstere bilmektedir bir bilet sınıfında 15 kg bagaj hakkınız varsa diğer bilet sınıfında 20 kg olmakta, el bagaj haklarında da değişkenlik gösterebilmekte .

Ercan Uluslararası Havalimanı

Dış Hatlar Terminal Binasına Gidiş

KKTC ye dış hatlar terminal binasından bineceğinizden dolayı 1 saat öncesinde terminal binasında bulunmalısınız. Terminal binasına girmeden önce ilk olarak x-ray cihazından geçeceksiniz, geçiş işlemi tamamlandıktan sonra hemen karşınızda havayolu bileti aldığınız şirketin burosu mevcuttur buraya giderek bavulunuzu teslim edip aldığınız bilet sınıfına bağlı olarak sizlere bir yük sınırı getirilmiş el bagajıyla birlikte bagaj hakkını geçerseniz kg başına avro olarak para ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Fazla olmayan el bagajlarınızı yanınızda bulundurmanızda fayda var, el bagajları genel olarak uçağa binerken yanınıza aldığınız bagajlardır ve bunlar tartılır.

FreeShoplar da alış veriş yaparken gümrüklü olduğunu unutmayın, gümrük kuralları değişkenlik gösterdiğinden üst limit veremiyoruz.

KKTC ye kimlik kartınız yada pasaportla giriş yapabilirsiniz.

KKTC Gümrüğü

Türkiye den gerekli kontroller yapıldıktan sonra şehir farkına bağlı olaraktan 1 , 1.30 saatlik bir süre zarfında KKTC de olacaksınız uçaktan hızlı bir şekilde çıkınız, gümrük pasaport polisinde sıra beklemek zorunda kalmayabilirsiniz, pasaport polisinin sorduğu sorular sonucunda 1 aya kadar bir süre verilemektedir, kimlikle giriş yapılacaksa KKTC ye girişte size  muhaceret giriş belgesi verilmektedir, bunu kaybetmeyiniz KKTC den çıkışta tekrar gerekli bir belge dir sorunsuz gelmek adına giriş belgenizi saklayınız. Pasaport polisinin sizlere verdiği süre yeterli değilse fazla gün isteyiniz fazla kalacaksanız verilen gün sayısını geçirirseniz günlük olarak para cezasına maruz kalabilirsiniz. Bu yüzden eğer olumlu olmazsa KKTC içinde muhaceret dairesinden vize sürenizi uzatınız.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir