Antakya(Hatay) Kıbrıs Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz uçak bileti almak için bilmeniz gereken bazı yöntemler mevcut, eğer bu taktikleri doğru uygularsanız sizde ucuz bir uçak bileti yakalayıcı olabilirsiniz.

Antakya(Hatay) Kıbrıs ucuz uçak bileti bulmak için yapmanız gerekenler:

Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutun

 Erken ve geç alınan biletler son derece ekonomik olmakta. Havayolu şirketleri ilk biletleri ve son andaki boş koltukları doldurmak için pahalıya satışı gerçekleşir, bu yüzden erken bilet alacak şekilde kendinizi hazırlayın, hemen uçacakmış gibi bavulunuz hazır olsun, uçuşun orta tarihlerinde uçak bileti fiyatları %35 kadar artmaktadır. Bu yüzden biletinizi en son – en ilk prensibine göre alın.

Kampanya Biletler için Havayolu şirketlerinin E-posta bültenlerine abone olun

Havayolu şirketleri çeşitli kampanya ve promosyon yaparlar bunlar anlıktır hemen değişebilir ve kampanyalı koltuk sayısı kısıtlıdır, bu yüzden anlık olaraktan e-posta bültenlerine abone olaraktan kampanya biletlerden faydalanabilirsiniz.

Hafta sonu yerine Hafta içi uçun

Uçak bileti fiyatları arz ve talep dengesine göre belirlenir en temel faktör arz ve talepdir, bunun haricinde uçağın inişinden kalkışına kadar olan bütün süreçlerde bilet fiyatını etkiler. Bu yüzden hafta sonu uçuşlarına talep fazla olduğundan dolayı hafta içi uçmak daha ekonomiktir özelllikle Salı, Çarşamba, Perşembe günleri uçuşlar daha ucuzdur.

Belirli saatler de biletler daha uygundur

Belirli saatlerde uçuşlar daha uygundur neden derseniz talep olan saatler yani sabah çok erken ve gece çok geç saatlerde uçuşlar son derece uygundur, tercih edebilirsiniz.

Yılbaşı, Kurban ve Şeker Bayramlarında önceden bilet alın

Yılbaşı, kurban ve şeker bayramı gibi dini yada milli tatillerde Kıbrıs’a talep çok fazladır böyle olunca uçak bileti fiyatları son derece ucuz olmaktadır, bu yüzden biletinizi önceden almanızda fayda var.

Üniversite açılış ve kapanış tarihlerinde önceden bilet alın

Kuzey Kıbrıs aynı zamanda bir eğitim adasıdır, bu yüzden üniversitelerin açılış tarihlerinde ve kapanış tarihlerinde önceden bilet almanız gerekir yoksa çok pahalıya uçmak zorunda kalabilirsiniz.

Mil kart kullanın

Mil kart kullanaraktan hem ekonomik hem de mil biriktirerekten ücretsiz uçuş kazanabilirsiniz.

İnternet bileti alın

Acentalar bilet üzerinden yüzde alırlar, en uygun uçak bileti alma yöntemi internet biletidir, internetden ucuz ve ekonomik bilet alabilirsiniz. İlk tercihiniz internet bileti olsun.

Bütün bilet çeşitleri için bütün kombinasyonları deneyin uçuş arama moturu kullanın

Bir çok havayolu ve bir çok sefer olduğu düşünülürse, bütün uçuşları listeleyebileceğiniz bir bilet arama moturu üzerinden biletinizi alabilirsiniz, bizde bir bilet arama moturuyuz, bizi tercih edebilirsiniz. Gidiş ayrı dönüş ayrı hava yolu ve en ucuz uçuşları listeleyebilirsiniz.

Kıbrıs uçak Bileti nasıl değiştirilir?

Kıbrıs Uçak bileti aldığınız da elinizde olmayan nedenlerle bilet değiştirmek istenebilir. Uçak bileti low-cost şirket fiyat poltikasına göre belirlendiğin den saat ve gün

uçak bileti fiyatları değişmekte belirli bir standart da bilet fiyatı vardır.

Uçakla seyahat edeceğiniz tarihi ileri tarih aralığında değiştirmek ya da

uçuşu kaçırma durumuna karşı bilet değiştirme yapılır,yolcu bir nedenle uçak biletini değiştirme işlemi yapmak istemektedir bilet iptal etmek istemez.
Yıl boyunca yolcular uçak biletini değiştirmekte uçak bileti poltikaları, havayolu şirketi tarafından değişkenlik göstermektedir. Bilet değişimi sırasında belirli bir poltika söz konusu bu politika sabitdir.


Havayolu şirketleri bilet değişim poltikasına göre ek fiyat talep etmektedir ya da

cezalı işlem yapmakta vergileri keserek uçak bileti değişim işlemini yapmakta dır.
Uçak bileti ve havayolu şirketi arasında sözleşme imzalamış olursunuz bu sözleşme aslında iptal, iade, değişim gibi

bütün işlemleri açık ve net bir şekilde yazmaktadır bu sözleşmeyi ve sahip olduğu hakları okuyun.
Uçak bileti değişimi hava yolu şirketi tarafından değişkenlik gösterdiği uçak bileti tipine göre değişmektedir.

Uçak bileti kampanya, ekonomik, Business(First class) olarak üç’e ayrılmakta kampanya bilet ücreti yıl içinde

belirlendiği için kampanyalı biletlerin değişim işlemi uygundur.
Ekonomik ve Business bilet tipin de değişim yapılmakta bu bilet sınıfın da

fiyat aralığı kampanyalı bilet sınıfı yüksek olmakta aldığınız biletler son derece esnek ve iptal, değişime olanak sağlar. Rahat bir şekilde biletini alabilirsin.
Uçak biletini şirketimiz web sitesi üzerinden aldığınız havayolu şirketi sitesinden bilet işlemleri bölümünden değişiklik yapabilirsiniz.
Biletinizi sitemiz ve çağrı merkezi üzerinden almışsanız değişim için bilet almış

olduğunuz havayolu şirketi çağrı merkezi aracılığıyla kolay bir şekilde bilet değiştirebilirsin.
Uçak bileti tarih aralığınız esnek ise değişim, iptal olanak sağlayan

Business bilet sınıfı siz için uygun olacaktır bu bilet de değişim açığa alma kolay ve esnektir.

Kıbrıs Uçak Bileti Nasıl Ertelenir?

Siyası ekonomik ve sosyal olarak tek toplumlu olan Kıbrıs, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi olarak ikiye ayrılmış durumdadır. Güney Kıbrıs Rum kesimine Türkiye üzerinden uçuş yoktur.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine ise direk ve aktarmalı bir çok uçuş mevcutdur. Türkiye’nin uluslararası havalimanlarından KKTC uçuşları yapılmaktadır. Direk uçuşlar uzun ve uygun olmaktayken, aktarmalı uçuşlar kısa ve ucuz olmaktadır.

Selimiye Cami, Lefkoşa

Acenta, web sitesi, mobil uygulama üzerinden bilet aldığınız havayolu şirket poltikasına göre iade, erteleme, değişim yapılmamakta dır. Uçak bileti aldığınızda uçak bileti şirketi ile bir sözleşme imzalamış olursunuz.

Bu sözleşme doğrultusunda erteleme, iade ve iptal işlemleri gerçekleşir havayolu şirketinin kendine göre kuralları vardır. Bu kurallar şirketden şirkete değişkenlik gösterirken uçak bileti aldığınız sınıfa(Business, First class) bağlı değişebilmekte dir.

Uçuş saatine 2 saat zamana kadar işlem yapılmaya açıktır. Bu süre değişken olmakla birlikte hava yolu şirketine göre değişkenlik gösterebilmekte bilet almadan önce iptal, değişim, erteleme gibi durumları bizden öğrenmenizde yarar var.

Satılan biletler 3 sınıfa ayrılır, kampanya, ekonomi ve Business(First class) dır. Bunlardan ekonomik ve Business(First class) biletleri çağrı merkezimiz aracılığıyla değişim iptal, erteleme işlemlerine açıktır. Kampanya biletleri değişim yapılmayan biletlerdir.

Kampanya yapılmış bilet, havayolu şirketi belirli miktarda satış yaptığı bilet dir. Bu biletler 3 ay öncesine kadar bilet ödemesi yapıldığından fiyatları uygun ve tercih sebebi dir.

Uçuş zamanına geç kalma, bir bilet bulma durumu karşısında erteleme işlemi yapmak istenebilir. Bilet alığınız havayolu şirketinin sözleşmesine bağlı olarak iade kesintisi cezalı işlem yapılmaktadır.

Yolculuk yapacağınız havayolu şirketi ya da bizi arayarak taleb oluşturabilirsiniz. İptal, iade koşullarını yerine getiriyorsanız şirket ücret kesmekte dir. Aynı zamanda 12 saatten az bir süre kalmışsa cezalı işlem yapılır.

Şirketimizin iade, erteleme ve iptal koşullarını inceleyebilirsiniz.   

Kıbrıs Uçak Bileti Check-in nasıl yapılır?

Kıbrıs uçak bileti aldıktan sonra havaalanında yolcu olarak yapmanız gereken işlemler mevcutdur. Bu işlemlere yolcular uymak zorundadır. Kıbrıs uçak biletinizi aldıktan sonra en az 1 saat öncesinde havalimanında olmalısınız.

Havaalanında X-ray, Check-in, Pasaport kontrolü yapılırken işlemler uzamış uçuşu kaçırırsınız hiç kimse uçuşunu ertelemek istemez. Bu yüzden 1 saat öncesinden havalimanında bulunucak şekilde kendinizi ayarlayınız. Özellikle büyük uluslararası havalimanların da daha erken gitmenizde yarar bulunur.

Havalimanı Giriş

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yurt dışı olduğundan, uçuşunuzu dış hatlar terminalinden gerçekleştireceksiniz. Dış hatlar terminaline geldikten sonra kapıdan ilk girişte X-ray cihazından geçeceksiniz. Bazı kesici, delici şeylerin havaalanına alınması yasaktır.

Antalya Havalimanı

Check-in nedir?

Havayolu şirketiniz de bagaj verme ve bilet kontrolünden geçme işlemidir. Size bir boarding card verilecek ve bir kısmı yırtılacak daha sonra uçağa gideceksiniz. Eğer hava yolu firmasının sitesi ya da mobile uygulaması üzerinden Check-in yaptıysanız sadece bagaj verme işleminiz olacaktır.

Havaalanının girişinde X-ray cihazından geçtikten sonra, hangi havayolu şirketin den bilet aldıysanız oraya gidip ve bagajınızı verin. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta yurt dışı uçuşlarda bagaj hakkı firmadan firmaya değişmekle birlikte bu 15 kg dur. Eğer bu kg yu geçerseniz geçtiğiniz her kg ya Avro olarak para ödemek zorunda kalacaksınız.

Buda sizin uçak biletinizden fazla bir bagaj parası vermenize neden olacaktır. Bu yüzden el bagajları tartıldığından dolayı el bagajınıza yeteri kadar bagaj hakkı alınız.

Bagajınızı verdikten sonra Check-in işleminiz başlamış oluyor. Hemen üste 2. Kata çıkınız ve kimlik ya da pasaport hangisiyle giriş yapacaksanız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gümrük polisine onu veriniz Kıbrıs’a pasaport ya da kimlik kartıyla giriş yapabileceğiniz bir ada ülkesidir.

Kimlikle giriş yapacaksanız kimliğinizi gösterip ülkemizin gümrüğün den geçiniz uçağa geçmeden önce bagaj verirken size verilen boarding card’ın küpürünü yırtıp size verecekler artık uçağa geçebilirsiniz.

Free Shop’lar dan alışveriş yaparken dikkatli olun gümrüğe takılabilirsiniz. Herşeyin belirli bir limiti mevcutdur.

Uçuşunuz tamamladıktan sonra Kuzey Kıbrıs’a geldiğiniz de gümrük polisi bir muhaceret belgesi teslim edecek Kıbrıs’ta bunu kaybetmeyin Kıbrıs dan çıkışta sorun yaşayabilirsiniz.

Gümrük polisinin sorularına uygun cevap vermeniz ve karşılıklı müzakere ye göre size maksimum 1 ay’a kadar vize verilecek eğer işleriniz uzun sürerse muhaceret dairesinde Kıbrıs içinde durum bildirip bu günü uzatınız, yoksa günlük para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Gümrük polisinden ayrıldıktan sonra karşısınız da Free Shop’lar mevcut, yeterli miktar da alabilirsiniz ve sağ tarafta biraz yürüdükten sonra bagajınız dağıtımda, buradan bagajınızı alabilirsiniz.

Kıbrıs’a geldikten sonra ulaşım olarak KIBHAS(Türkiye’nin Havaşı) kullanabilirsiniz son derece uygun bir fiyata ulaşım işlemi gerçekleştirebilirsiniz kalacağınız yere ulaşırsınız.

İyi Uçuşlu Günler Dileriz…

Kıbrıs(KKTC) gidiş dönüş uçak bileti fiyatları ?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) gezilmesi gereken güzel destinasyonlar dan birisidir. Türkiye ve Kktc ye yakın vatandaşlarımız Kıbrıs Türk varlığından dolayı yabancılık çekmez. Kuzey Kıbrıs’ın güzelliğinden kendinizi ihmal etmeyin ve en kısa zamanda Kuzey Kıbrıs seyahatine gidebilirsiniz.

Uçak Bileti Fiyatı

KKTC gidiş dönüş uçak bileti fiyatları değişkendir, belirli ücret veremeyiz belirli faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir. Fiyat aralığı 149-499 TL arasında bulunur. Uçak bileti fiyatları talep doğrultusunda bilet  fiyat yapısını oluşturur. Bazı belirleyici değişken uçak bileti fiyatını belirleyen uçağın kalkışından inişine kadar olan bütün süreçleri kapsar bunlar yer hizmetleri, ikram hizmetleri, çalışan personel sayısı, tatil gününde mi uçuş yapılacak, ücretler, ulaşım saatlerine yakınlığı gibi birçok faktöre bağlı olaraktan belirlenir, uçak bileti fiyatları sabit bir fiyat üzerinden satılmaz temel ve alt faktöre bağlı olarak fiyat belirlenir.

Uçak bileti almak istediğiniz zaman Kıbrıs uçak bileti sorgulama ekranımızdan an ve an uçuşları listeleyebilir ve en ekonomik tarifeden uçuş satın alabilirsiniz. Sizlere en iyi fiyat garantisi vermek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Aynı zamanda havalimanında dikkat etmeniz gereken bir çok önemli nokta vardır. Bir uçağa binişten inişe kadar bir çok süreç işlemektedir. Her süreçte dikkat etmeniz gereken kurallar vardır.

Uçak Bileti Sınıfı

Uçak bileti almadan önce hangi sınıf bilet alacağınıza karar vermelisiniz, uçak bileti sınıfları ekonomik, kampanya ve Business(First class) olarak ayrılmaktadır. Her bilet sınıfının kendine özgü niteliği vardır, kampanya biletlerde dikkat etmeniz gereken nokta bu bilet sınıfı iptal, değişim gibi işlemlere izin vermemektedir, diğer bilet sınıfları daha esnektir iptal, değişim gibi işlemlere izin vermektedir.

Yolcu Hizmetleri

Bilet sınıf özelliklerinin farklı olduğunu söylemiştik, bilet sınıflarında ikram hizmetleri ücretsiz olabilmektedir, bazılarında ücretli olmakta 2 tane suyu 2 avro ya temin edebilirsiniz sadece ikram hizmetleri değil yer hizmetlerinde de farklılık göstere bilmektedir bir bilet sınıfında 15 kg bagaj hakkınız varsa diğer bilet sınıfında 20 kg olmakta, el bagaj haklarında da değişkenlik gösterebilmekte .

Ercan Uluslararası Havalimanı

Dış Hatlar Terminal Binasına Gidiş

KKTC ye dış hatlar terminal binasından bineceğinizden dolayı 1 saat öncesinde terminal binasında bulunmalısınız. Terminal binasına girmeden önce ilk olarak x-ray cihazından geçeceksiniz, geçiş işlemi tamamlandıktan sonra hemen karşınızda havayolu bileti aldığınız şirketin burosu mevcuttur buraya giderek bavulunuzu teslim edip aldığınız bilet sınıfına bağlı olarak sizlere bir yük sınırı getirilmiş el bagajıyla birlikte bagaj hakkını geçerseniz kg başına avro olarak para ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Fazla olmayan el bagajlarınızı yanınızda bulundurmanızda fayda var, el bagajları genel olarak uçağa binerken yanınıza aldığınız bagajlardır ve bunlar tartılır.

FreeShoplar da alış veriş yaparken gümrüklü olduğunu unutmayın, gümrük kuralları değişkenlik gösterdiğinden üst limit veremiyoruz.

KKTC ye kimlik kartınız yada pasaportla giriş yapabilirsiniz.

KKTC Gümrüğü

Türkiye den gerekli kontroller yapıldıktan sonra şehir farkına bağlı olaraktan 1 , 1.30 saatlik bir süre zarfında KKTC de olacaksınız uçaktan hızlı bir şekilde çıkınız, gümrük pasaport polisinde sıra beklemek zorunda kalmayabilirsiniz, pasaport polisinin sorduğu sorular sonucunda 1 aya kadar bir süre verilemektedir, kimlikle giriş yapılacaksa KKTC ye girişte size  muhaceret giriş belgesi verilmektedir, bunu kaybetmeyiniz KKTC den çıkışta tekrar gerekli bir belge dir sorunsuz gelmek adına giriş belgenizi saklayınız. Pasaport polisinin sizlere verdiği süre yeterli değilse fazla gün isteyiniz fazla kalacaksanız verilen gün sayısını geçirirseniz günlük olarak para cezasına maruz kalabilirsiniz. Bu yüzden eğer olumlu olmazsa KKTC içinde muhaceret dairesinden vize sürenizi uzatınız.

Kıbrıs erken rezervasyon uçak bileti nasıl alınır?

Kıbrıs adası tek toplumlu, bir farklı devlet tarafından yönetilmektedir. Bu devlet Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dir.

Türkiye tarafından Rum kesimi tanınmadığından dolayı Rum kesimine uçuş yapamazsınız ama Türk kesimi yani Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) Türkiye tarafından tanındığından dolayı aktarmalı ve direk uçuşlar mevcut dur.

Uçak biletinde bilet sınıfları vardır, bunlar kampanya(promosyon), ekonomik, business(first class) dır, bunlar arasında kampanya biletler aylar öncesinde havayolu şirketinde ayrıldığından dolayı erken revervasyon bilet olarak sizlere hizmet verebilmektedir bunları internet kanalı ile alabilirsiniz.

Erken rezervasyon biletler adından anlaşıldığı gibi rezervasyona imkan vermez, erken alınan kampanya biletleridir bu biletlerin dezavantajı da vardır, promosyon(kampanya) bilet olduğundan dolayı iade, iptal ve değişime bazen izin vermemektedir, çünkü bu biletler aylar öncesinden havayolu firmasında ayrılmış koltukların satılmasıdır.

Erken Rezervasyon Bilet Sınıfı

Birçok bilet çeşidi vardır bunların isimleri havayolu şirketinden, şirketine isim olarak değişmektedir. Bu isimler Süper ekonomik, Ekonomik, Avantaj, Business Flex olarakta isimlendirilir.

Bunlardan bazı kampanya biletler iptal, değişime izin vermemektedir. Diğer bilet türleri bunlara izin vermektedir ve avantajları vardır iade, değişiklik ve koltuk seçimi gibi artı yönleri vardır bu tür biletler uçuş tarihiniz esnekse tercih sebebi olabilir.

Erken rezervasyon bilet, önceden, alırsanız iyi bir uçuş planıyla çok daha ekonomik bilet fiyatlarıyla karşı karşıya kalırsınız. Bu nedenle planlanmış uçuş seçmek ve önceden bilet almak her zaman iyidir.

Aynı zamanda hafta sonu uçmak yerine hafta içi uçmak daha ekonomiktir, havayolu şirketlerinin  poltikası uygun koltuk sunmaktır bu yüzden hafta sonu talep dengesinden dolayı uçuşlar daha pahalıdır.

Günün belirli saatlerinde talepler olduğundan dolayı uçuşlar ekonomiktir sabah erken ve geç saatler uygun uçuş bulunur Kıbrıs uçak bileti bu nedenle hafta içi iyi bir tercih olacaktır.

Uçak bileti alırken kesinlikle internet den bilet alın. Bu yüzden ekonomik ve kolay bilet almanın yolu olarak internet biletleri tercih sebebiniz olsun. Kıbrıs’a bir çok sefer vardır ve bir çok havayolu şirketi bu uçuşları gerçekleştirir, bütün uçuşların bir arada toplandığı uçuş arama motorlarını kullanmak uçuşların hepsini görmek açısından son derece önemlidir bu sayede seferleri görür ve uygun biletleri bizden satın alırsınız.

Kıbrıs(KKTC) Uçak Bileti Kampanya Fiyatları?

Kıbrıs’ a uçak bileti alma kararı aldıktan sonra ilk olarak bilet tarihimizi belirlemek ve nasıl uçak bileti alabilirim aramaya  başlamaktır. Uçak bileti fiyatları son derece değişkenlik göstermekte zaman diliminde bu bilet fiyatları değişmektedir.

Kıbrıs’a kampanyalı uçak bileti almak istediğiniz zaman belirli bir kampanya aralığı vardır fiyatlar önceden havayolu tarafından belirlenir ve  havayolu şirketince bu bilet fiyatı değişkenlik gösterir belirli bir fiyatı vardır 

Kampanyalı aldığınız uçak bileti, bilet kesme işleminden sonra değişim, iade, erteleme gibi işlemler yapamazsınız bu biletler havayolu şirketi tarafından önceden satın alınma koşuluyla şirket tarafından satılır ve değişim yapamazsınız biletiniz iptal olur.

Kampanya fiyatları önceden şirket tarafından belirlenir ve kolay değiştirilir talep doğrultusunda uçak doldukça fiyat belirleme, değişimi yapılır bilet fiyatları kesinleşir.

Kampanya dan yararlanmak için önceden uçak bileti almakta fayda var ilk başlarda satılan kampanya biletleri anında bitmekte, böyle olunca seyahatinizi hemen planladıktan sonra uygun kampanyalı bileti almak için ilk yapmanız bilet almak olmalıdır.

Bilet kesme işlemi yapmadan kampanya koşullarını öğrenmenizde sahip olduğunuz yolcu haklarını öğrenmekte fayda var kampanyalı biletlerde bazı hizmetler ücretli sunulmaktadır ve bu sunulan hizmetler duruma göre uygun olabilmektedir.

Satın aldığınız kampanyalı bilet de ki haklarınızın neler olduğunu, ne kadar bagaj hakkınızın olduğu, iptal, iade, değişim gibi işlemlere izin var mı gibi konularda bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Kampanyalı biletler önceden havayolu şirketi rezerve yaptığından dolayı son derece uygundur, değişiklik ve bazı hizmetleri ücretli sunulmakta almak istediğiniz uçuş sırasında bir kahveye ücret ödeyebilirsiniz Kıbrıs uluslararası tarife olduğundan dolayı genelde avro üzerinden bu işlemler hesaplanır.

Uçak bileti alırken önceden iyi plan yapılmış bir seyahate kampanyalı bir bileti bizden alırsanız çok uygun bir fiyata bilet sahibi olursunuz.

Kampanyalı uygun bilet almak için sitemizi kullanabilirsiniz sitemiz üzerinden bilet almak için bizlere ulaşabilirsiniz www.kktcucakbileti.com İyi Uçuşlar diler..

Ercan Havalimanı Nerede, Adını kimden aldı?

Ercan Havalimanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC)’nin başkenti Lefkoşa da bulunmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en büyük havalimanıdır. Çok yoğun bir havayolu trafiğine sahiptir. Uluslararası uçuşlar Türkiye üzerinden aktarmalı yapılmaktadır.

Ercan Havalimanı Adını Nereden Aldı?

Fehmi ercan
Fehmi Ercan

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) yer alan Ercan Havalimanı adını şehit pilot binbaşı Fehmi Ercan’dan almıştır.

1935 Balıkesir doğum tarihli Fehmi Ercan, ilkokulu Demerci, ortaokulu Gönen, liseyi Balıkesir de tamamlamıştır. 1957 yılında Hava harp okuluna başlamıştır. Görev yeri Diyarbakır 8. Jet üstü 181. Filo’dur.

1959 yılında Asteğmen olarak TSK(Türk Silahlı Kuvvetleri)’ne bağlanmış olup, 1962 yılında uçuş eğitimlerini tamamladıktan sonra pilot olarak göreve başlamıştır. Fehmi Ercan,  1960 yılında teğmen, 1962 yılında üsteğmen, 1967 yılında yüzbaşı ve 1972 tarihinde Binbaşı olarak görev yapmıştır.

1973 yılında izmir 2. Jet ana üstüne atanan Fehmi Ercan, Kıbrıs Barış harekatı sebebiyle 6. Kolordu komutanlığında görev yaparken barış harekatının birinci günü şehit  düşmüştür. Ebediyen yavru vatan Kıbrıs’ın Girne Kazasında yatmaktadır. Portresi Ercan Havalimanında bulunmaktadır.

Ercan Havalimanı Hakkında Bilgi

Ercan havalimanı Türk kesimin hemen orta kesiminde deniz seviyesinden 120 metre yüksekte, düz bir arazidedir. Başkent Lefkoşa ya 25 km, Magusa ya 60 km, Güzelyurt’a 65km ve Girneye 50 km dir.

Adını Şehit Fehmi Ercan dan alan Ercan havalimanı, 2755 mt uzunlukda ki pisti  ile bütün havayolu şirketlerinin uçaklarının inmesine uygundur. Havalimanında bir çok havalimanında bulunan wifi, havalandırma, cafe ler, free shop, turnike gibi özelliklerin hepsine sahiptir. Havalimanı gece ve gündüz kalkma imkanı vardır.

Kuzey Kıbrıs’ın bütün Dünyaya açılan kapısı olan Ercan Havalimanı bir bakımdan üstün durumdadır. Havayolu trafiğinin artması nedeniyle genişlemeye uygun bir şekilde yapılanmaya açıktır.

Ercan havalimanın bakımda olduğu zaman kısım kısım Geçitkale havalimanı kullanılmaktadır.

Ercan havalimanı son derece gelişmiş bir havalimanı dır, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin uluslararası platformda tanınmasından dolayı. Uçuşları aktarmalı olmalı herhangi bir olumlu yönü yoktur. 

Ercan Havalimanı Telefon Numarası

Ercan Havalimanı
Danışma:
 +90 (392) 600 50 00
Fax: +90 392 600 50 60

Muhaceret Polisi: +90 392 231 46 11
Demirhan Karakolu: +90 392 232 40 09

Ercan Havalimanı
Duty Free:
 +90 392 444 62 33

Ercan Havalimanı
Araç Kiralama:
 +90 533 870 53 00

Ercan Havalimanı
Taksi & Transfer:
 +90 533 858 66 88

Devlet Sivil Havacılık Dairesi
Şikayet Hattı :
 +90 392 600 51 00

CAS (Cyprus Airport Services)
Kayıp Eşya:
 +90 392 231 40 08

İstanbul Handling
Kayıp Eşya:
 +90 392 231 40 41

Kıbrıs Ercan Havalimanı Magusa ulaşım nasıl sağlanır?, Kaç Saat Sürüyor

Ercan havalimanından Magusa ya ulaşım hizmetleri birkaç yoldan sağlayabilirsiniz. Kıbrıs’ta toplu ulaşım nispeten Türkiye ye göre gelişmemiştir. Halkın hemen hemen hepsinin aracı vardır.

Ercan havalimanından Magusa arası yaklaşık olarak 50 km kadardır. Araç ile bu mesafe 1 saat sürmektedir. Trafik olmadığı zaman bu mesafeyi daha kısa bir sürede alabilirsiniz, iş saatleri yoğun trafik olduğundan dolayı bu süre belki uzayabilir.

Magusa

KIBHAS

Magusa ya ulaşım için en ekonomik yol KIBHAS kullanmaktır. Kıbhas havalimanından şehirlere havaş gibi servis imkanı sağlayan toplu taşımadır son derece ekonomik ve lüksdür. 22 TL arasında bir ücret talep edilmektedir.

Kıbhas Rezervasyon:

Ercan Ofis – 0533 870 78 48 (Ofis No)

Lefkoşa Ofis – 0533 870 78 45 / 0392 228 85 90, Whatsapp:  0533 850 99 86

Girne Ofis – 0533 870 78 46 (Ofis No)

Mağusa Ofis – 0533 870 78 47 (Ofis No)

Güzelyurt Ofis – 0533 870 78 49

Lefke Ofis – 0533 870 78 49

Kıbhas’la Kuzey kıbrıs’ın bütün şehirlerine ekonomik bir yolla rahat bir yolculuk sağlayabilirsiniz.

KIBHAS sonrasın da kıbrıs’ta çok revaçta olan taksi ile ulaşım büyük miktarda artmıştır. Taksi ile ulaşım hem konforlu hemde ucuzdur. Taksiler son derece lüks dür hemen hemen hepsi Mercedes dir. Taksi gideceğiniz yer için uygun bir tercih olacaktır eğer taksi kullanacaksanız uygun bir tarife uyguyabilirler, bu yüzden bir taksi ile anlaşmanızda fayda var.

Taksi haricinde diğer bir tercih olarak rent a car, iyi bir tercih olabilir, Türkiye ehliyetiniz kıbrıs’ ta geçmektedir. Çok uygun fiyatlara rent a car hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede kıbrıs’ı gezebilir ekonomik bir transfer sağlayabilirsiniz.

Gittiğiniz yere ulaştıktan sonra kombos taksileri de kullanabilirsiniz, Komboslar 4-6 kişilik taksiler dir çok ekonomiktir toplu ulaşımdan rahattır. Kıbrıs’ta iller arası mesafede özellikle Kombos taksiler kullanılmaktadır.

Ulaşım ağı fazla gelişmesine rağmen toplu ulaşım ağları vardır, toplu ulaşım son derece iyi durumdadır.

 Havalimanı tranferi için taksi, şehirler arası ulaşım için kombos taksi iyi bir ulaşım aracı olarak tercih sebebiniz olsun.

Aynı zamanda Kıbrıs’ta metro, tren gibi toplu taşıma yoktur.

İyi Uçuşlar..

KKTC uçak bileti Fiyatları 2019

KKTC  bilet fiyatları değişkenlik göstermektedir.

  • İstanbul dan Lefkoşa ya 160 TL
  • Ankara dan Lefkoşa ya 145 TL
  • Antalya dan Lefkoşa ya 200 TL
  • İzmir den Lefkoşa ya 190 TL

Kktc uçak bileti fiyatları şirketler, uçuş saatleri, günlere göre değişkenlik göstermektedir erken veya son dakika alınan biletler daha uygun olabilmektedir yolcuların talepleri doğrultusunda belirlenen uçak bileti fiyatları talepler doğrultusunda belirlenmektedir.

Bilet fiyatları seçilen koltuğun business ve ekonomik olmasının yanında uçağın sunduğu servisler&ikramlar ve yolcuların konforuna değişkenlik göstermektedir şirket olarak sizlere en iyi fiyat garantisini sunmaya çalışıyoruz