Kıbrıs Uçak Bileti Nasıl Ertelenir?

Siyası ekonomik ve sosyal olarak tek toplumlu olan Kıbrıs, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi olarak ikiye ayrılmış durumdadır. Güney Kıbrıs Rum kesimine Türkiye üzerinden uçuş yoktur.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine ise direk ve aktarmalı bir çok uçuş mevcutdur. Türkiye’nin uluslararası havalimanlarından KKTC uçuşları yapılmaktadır. Direk uçuşlar uzun ve uygun olmaktayken, aktarmalı uçuşlar kısa ve ucuz olmaktadır.

Selimiye Cami, Lefkoşa

Acenta, web sitesi, mobil uygulama üzerinden bilet aldığınız havayolu şirket poltikasına göre iade, erteleme, değişim yapılmamakta dır. Uçak bileti aldığınızda uçak bileti şirketi ile bir sözleşme imzalamış olursunuz.

Bu sözleşme doğrultusunda erteleme, iade ve iptal işlemleri gerçekleşir havayolu şirketinin kendine göre kuralları vardır. Bu kurallar şirketden şirkete değişkenlik gösterirken uçak bileti aldığınız sınıfa(Business, First class) bağlı değişebilmekte dir.

Uçuş saatine 2 saat zamana kadar işlem yapılmaya açıktır. Bu süre değişken olmakla birlikte hava yolu şirketine göre değişkenlik gösterebilmekte bilet almadan önce iptal, değişim, erteleme gibi durumları bizden öğrenmenizde yarar var.

Satılan biletler 3 sınıfa ayrılır, kampanya, ekonomi ve Business(First class) dır. Bunlardan ekonomik ve Business(First class) biletleri çağrı merkezimiz aracılığıyla değişim iptal, erteleme işlemlerine açıktır. Kampanya biletleri değişim yapılmayan biletlerdir.

Kampanya yapılmış bilet, havayolu şirketi belirli miktarda satış yaptığı bilet dir. Bu biletler 3 ay öncesine kadar bilet ödemesi yapıldığından fiyatları uygun ve tercih sebebi dir.

Uçuş zamanına geç kalma, bir bilet bulma durumu karşısında erteleme işlemi yapmak istenebilir. Bilet alığınız havayolu şirketinin sözleşmesine bağlı olarak iade kesintisi cezalı işlem yapılmaktadır.

Yolculuk yapacağınız havayolu şirketi ya da bizi arayarak taleb oluşturabilirsiniz. İptal, iade koşullarını yerine getiriyorsanız şirket ücret kesmekte dir. Aynı zamanda 12 saatten az bir süre kalmışsa cezalı işlem yapılır.

Şirketimizin iade, erteleme ve iptal koşullarını inceleyebilirsiniz.   

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir