Kıbrıs Uçak Bileti Dahil Tatil Planı Nasıl Yapılır?

Ercan Havalimanı

Kıbrıs uçak bileti aldıktan sonra tatil planı yapmaya başlarsınız, karşınıza bir çok tatil alternatifi çıkar ada ve ve turizm ülkesi olduğundan dolayı tatil bakımından bir çok büyüklü ve küçüklü oteller karşınıza çıkar. Bunlar arasından bazıları tatilcilere uçak bileti imkanı sağlarken konaklama ve transfer hizmetleri de bulunmaktadır. Transfer hizmeti içinde havalimanı karşılaması otele yerleştirilene kadar ki bütün süreçler yer almaktadır. Ercan hava limanı Lefkoşa(Başkent) da bulunduğundan ulaşımınız son derece kolaydır, Girne 45 km uzaklıkta olup 1 saat 15 dk sürmektedir, Girne Kıbrıs’ın turizm limanı konumundadır, turizm son derece iyi durumdadır bunun yanında Magusa 1 saat kadar sürmektedir. Uçak biletinizi aldıktan sonra otele yerleşme işleminizden sonra gezilecek ve görülecek yerler son derece önemli bir yer edinmektedir. Girne de Çıkartma plajı kıbrıs bariş hareketi sırasında TÜRK askeri tarafından adaya çıkartma yapılmıştır, halk tarafından Escape olarakta bilinmektedir. Bununla beraber Girne de Harbour(Liman) , Bellapais Manastırı , Mavi köşk(kaçakçının köşkü) bulunmaktadır. Beş parmak dağlarında bulunan Kıbrıs bariş hareketi sırasında beş parmaklarda hareketsiz olarak kalmasından dolayı gezilecek ve görülecek yerler arasında yer almaktadır.

Gezilecek Görülecek Yerler

Lefkoşa da büyük han, mevlevi müzesi, venedik sütünü , kıbrıs’ın üzüntü tablosu barbarlık müzesini gezebilirsiniz.

Magusa da Lala Mustafa Paşha Camii, Canbulat müzesi, Othello kulesi, Ghost Town Palm Beach’i gezilecek yerler arasındadır.

Lefke de ise

  • SOLİ ANTİK KENTİ …
  • VOUNİ SARAYI. …
  • PETRA TOU LİMNİDİ KAYALIĞI. …
  • TARİHİ LEFKE VE OSMANLI KONAKLARI. …
  • LEFKE SU KEMERLERİ …
  • PİRİ MEHMET PAŞA TÜRBESİ …
  • VEZİR OSMAN PAŞA TÜRBESİ

www.lefkebelediyesi.com/lefke-hakkında/gezilecek-yerler.html

Kıbrıs da ekonomik bir ulaşım tercih edecekseniz kombos taxiler ile her yere çok uygun bir ücretle ulaşım sağlayabilirsiniz, bunun yanında taksi ile konforlu bir ulaşım sağlayacaksanız çok uygun fiyatlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Colony Hotel (Girne) bünyesinde bulunan fayton ile güzel bir Girne turu yapabilirsiniz Fayton turundan sonra Türkiye’nin güney yakasını mersin denizine izleyerek simit evinde simit çay keyfi yaparaktan güzel anılar biriktirebilirsiniz..

Girne de konaklama alternatifleri arasında Yaz aylarında müsayit olan Mimi’s Place en iyi tercihiniz olacaktır.

www.mimisplacecy.com

Mimi’s Place Turgay Bey telefon numarası : 0533 863 56 10

Aynı zamanda kış aylarında müsayit olan Girne Öğretmen Evini de tercih edebilirsiniz.

Girne öğretmen evinden Girne belediyesine doğru 5 -10 dk da varabilmektesiniz bu yol güzergahında bulunan bazı hoteller Zenya Hotel yer almaktadır , eğer Girne de deniz manzaralı bir hotel tercihiniz olacaksa liman tarafını düşünebilirsiniz.

Girne de bir çok british pub, disco eğlence mekanlarını tercih edebilirsiniz hafta sonları özellikle son derece hareketli olmaktadır. Pazartesi günleri de otel çalışanlarının tatil günü olduğundan dolayı eğlence mekanlarına gidebilirsiniz.

Çalışmak istediğiniz taksiyi seçtikten sonra güzel bir şehir turunu ekonomik olarak sağlayabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir