Kıbrıs erken rezervasyon uçak bileti nasıl alınır?

Kıbrıs adası tek toplumlu, bir farklı devlet tarafından yönetilmektedir. Bu devlet Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dir.

Türkiye tarafından Rum kesimi tanınmadığından dolayı Rum kesimine uçuş yapamazsınız ama Türk kesimi yani Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) Türkiye tarafından tanındığından dolayı aktarmalı ve direk uçuşlar mevcut dur.

Uçak biletinde bilet sınıfları vardır, bunlar kampanya(promosyon), ekonomik, business(first class) dır, bunlar arasında kampanya biletler aylar öncesinde havayolu şirketinde ayrıldığından dolayı erken revervasyon bilet olarak sizlere hizmet verebilmektedir bunları internet kanalı ile alabilirsiniz.

Erken rezervasyon biletler adından anlaşıldığı gibi rezervasyona imkan vermez, erken alınan kampanya biletleridir bu biletlerin dezavantajı da vardır, promosyon(kampanya) bilet olduğundan dolayı iade, iptal ve değişime bazen izin vermemektedir, çünkü bu biletler aylar öncesinden havayolu firmasında ayrılmış koltukların satılmasıdır.

Erken Rezervasyon Bilet Sınıfı

Birçok bilet çeşidi vardır bunların isimleri havayolu şirketinden, şirketine isim olarak değişmektedir. Bu isimler Süper ekonomik, Ekonomik, Avantaj, Business Flex olarakta isimlendirilir.

Bunlardan bazı kampanya biletler iptal, değişime izin vermemektedir. Diğer bilet türleri bunlara izin vermektedir ve avantajları vardır iade, değişiklik ve koltuk seçimi gibi artı yönleri vardır bu tür biletler uçuş tarihiniz esnekse tercih sebebi olabilir.

Erken rezervasyon bilet, önceden, alırsanız iyi bir uçuş planıyla çok daha ekonomik bilet fiyatlarıyla karşı karşıya kalırsınız. Bu nedenle planlanmış uçuş seçmek ve önceden bilet almak her zaman iyidir.

Aynı zamanda hafta sonu uçmak yerine hafta içi uçmak daha ekonomiktir, havayolu şirketlerinin  poltikası uygun koltuk sunmaktır bu yüzden hafta sonu talep dengesinden dolayı uçuşlar daha pahalıdır.

Günün belirli saatlerinde talepler olduğundan dolayı uçuşlar ekonomiktir sabah erken ve geç saatler uygun uçuş bulunur Kıbrıs uçak bileti bu nedenle hafta içi iyi bir tercih olacaktır.

Uçak bileti alırken kesinlikle internet den bilet alın. Bu yüzden ekonomik ve kolay bilet almanın yolu olarak internet biletleri tercih sebebiniz olsun. Kıbrıs’a bir çok sefer vardır ve bir çok havayolu şirketi bu uçuşları gerçekleştirir, bütün uçuşların bir arada toplandığı uçuş arama motorlarını kullanmak uçuşların hepsini görmek açısından son derece önemlidir bu sayede seferleri görür ve uygun biletleri bizden satın alırsınız.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir