Ercan havaalanından Yakın Doğu üniversitesine nasıl gidilir?

Yakın Doğu Üniversitesi

Kıbrıs’a turizm amaçlı gidenlerin yanında yüksek öğrenim yani üniversite eğitimi için gidenlerin sayısıda çok fazladır. Kıbrıs adası aynı zamanda bir eğitim adası dır. Birçok şehirden ve dünyadan çok fazla öğrenci misafir edebilmektedir.

Üniversiteler uluslararası standartlarda olduğundan dolayı birçok yabancı öğrenci vardır ve üniversitelerin öğretim dili İngilizcedir(Bazı bölümler hariç). Bu yüzden okulların açılmasıyla beraber yoğun bir havayolu trafiği yaşanır.

Ercan Havalimanı Lefkoşa’dadır ve Yakın Doğu Üniversitesi de Lefkoşa’dadır. Havalimanı ve üniversite arasında 25 km lik bir mesafe vardır ve araçla 30 dk lık bir süre ile Yakın Doğu Üniversitesine gidebilirsiniz.

Transfer

Ercan Havalimanında uçağınızın iniş saatine göre KIBSHAS(Türkiye’nin Havaşı) mevcuttur. KIBHAS servis saatleri için aşağıdaki numaraları arayınız.

Ercan Ofis – 0533 870 78 48 (Ofis No)

Lefkoşa Ofis – 0533 870 78 45 / 0392 228 85 90, Whatsapp:  0533 850 99 86

Girne Ofis – 0533 870 78 46 (Ofis No)

Mağusa Ofis – 0533 870 78 47 (Ofis No)

Güzelyurt Ofis – 0533 870 78 49

Lefke Ofis – 0533 870 78 49

Rezervasyonlar akşam 22:00 kadar yapılmaktadır.

http://www.kibhas.org/

Servise bindikten sonra Yakındoğu Üniversitesi yol kavşağında ineceğinizi söyleyiniz. Yol kavşağında indikten sonra, hemen yanınızda üniversite durağını göreceksiniz, üniversite durağından Yakındoğu servisleri ile üniversiteye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aynı zaman havalimanından indikten sonra hemen Taksi ye de binebilirsiniz Taksi ücretleri KIBHAS ücretlerine göre biraz daha pahalıdır. Taksi ile gidiyorsanız önceden bir taksi ile anlaşmanızda yararlıdır. Kimse pahalı bir ücret ödemek istemez.

Bunun yanında rent a car(yani araç kiralama) hizmetide alabilirsiniz, rent a car hizmetleri kıbrıs’ta yoğundur. Türkiye ehliyetiniz Kıbrıs’ta geçmektedir. Ama trafik Türkiyeye göre tersten akar ve sağ direksiyondur.

Sitemiz vasıtasıyla rent a car hizmeti alabilirsiniz.

Ercan havalimanından Yakındoğu üniversitesine ulaşım bakımından en ekonomik yol KIBHAS’tır ama birkaç gün kıbrıs’ta kalacaksanız ve gezme düşüncesindeyseniz rent a car(kiralık araba) hizmeti tam size göredir. Hem kıbrısı görürsünüz hemde gezme imkanı yakalarsanız. Sadece üniversitede belirli işleriniz varsa KIBHAS daha iyi bir tercih olacaktır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir